Restauracja close

Dyspensa powstała z pasji do jakości życia. Dla miłośnikow doskonałego jedzenia, świetnego wina, towarzystwa, wspaniałej atmosfery. W naszej kuchni nie uznajemy żadnych kompromisów! Potrawy przygotowujemy ze starannie wybranych produktów: "prawdziwych" jaj, warzyw i owoców ze znanych nam gospodarstw. Wybieramy same zdrowe mięsa z zaprzyjaźnionych hodowli, szlachetne ryby i dziczyznę.


Jakość ma dla nas ogromne znaczenie. Chcemy, aby czas spędzony na biesiadowaniu w Dyspensie, byl czasem prawdziwej dyspensy i przyjemności w ucztowaniu.


Uwielbiamy zróżnicowaną kuchnię. Szukamy inspiracji w tradycji polskiej, w kuchni francuskiej i włoskiej. I nie tylko. W stałej karcie lub w menu dnia, znalezc można: włoskie Aglio Oglio z domowego makaronu, słynne małe pierożki - ruskie, cielęce i z wiśniami, króliki w śmietanie i w białym winie, najlepsze steki czy roast beefy, gicze jagnięce i cielęce, sandacze z pieca, turboty, świeże pstrągi, dorady, domowe pasztety z dziczyzny i chrupiącą kaczkę w żurawinach.

Do każdej z potraw dobieramy najlepsze wino. W naszej kolekcji znajdują się wyjątkowe pozycje z calego świata. Od Francji, Hiszpanii, przez Włochy, Nową Zelandię, Amerykę Południową, Polnocną aż po Australię. Wśród kilkuset butelek zgromadzonych w piwniczce znajdziemy zawsze coś, co doskonale pasuje do atmosfery dnia czy potrawy.


Dyspensa to nie jest tylko restauracja. Dyspensa to styl życia, spędzania czasu z przyjaciółmi. Dla wielu naszych gości to wspomnienie rodzinnej kuchni. Dla smakoszy zaś podróż w poszukiwaniu przysmaków z całego świata.